Email Drukuj PDF

O firmie

Firma Przewozowa "ATENA" Bożena Cieślak została założona 1 kwietnia 2007 roku. Główna działalność firmy to przewóz osób. Pojazdy firmy z logo BusAtena realizują rozkład jazdy na regularnej linii komunikacyjnej na trasie Głogów - Lubin - Głogów przez Polkowice i Jerzmanową. Autobusy zatrzymują się także na żądanie na przystankach w miejscowościach Jaczów, Smardzów, Nowe Osiedle, Kaźmierzów (na przystankach przy głównej trasie - bez wjeżdżania do wiosek). 
Pojazdy wyposażone są w kasy fiskalne, na których drukowane są bilety normalne i ulgowe - w firmie stosowane są wszystkie ulgi ustawowe.
Pasażerowie, którzy często korzystają z przejazdów mają możliwość zakupienia  biletów ulgowych dla uczniów, studentów, nauczycieli, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i innych - zgodnie z cennikami,  załączonymi na tej stronie. Bilety są rejestrowane na kartach chipowych.
Dla pasażerów, którzy nie mają uprawnień do skorzystania z biletów miesięcznych z ulgą ustawową są bilety miesięczne wieloprzejazdowe, przy czym pasażer sam sobie wybiera, ile przejazdów potrzebuje w danym miesiącu kalendarzowym - jednostkowy przejazd na bilet wieloprzejazdowy jest tańszy niż na bilet jednorazowy, zakupiony u kierowcy. Bilety wieloprzejazdowe są również zapisane w karcie chipowej.

W  FP "ATENA" Bożena Cieślak można także wynająć pojazdy z ilością miejsc dla pasażerów od 8 do 50 na wycieczki dla przedszkoli, szkół i zakładów pracy, imprezy rodzinne i inne. 

Na życzenie Zamawiających w pojaździe z ilością miejsc 20 (razem z  kierowcą) montujemy foteliki do przewożenia małych dzieci (maksymalnie do 17 dzieci - pozostałe miejsca muszą pozostać wolne dla opiekunów).
Zapraszam do korzystania z usług FP ATENA. Bożena Cieślak.

 

INFORMACJA DLA PASAŻERÓW


Od dnia 1 marca 2012 roku zostają uruchomione dodatkowe kursy na trasie Głogów - Jerzmanowa - Głogów  i Głogów - Jaczów - Głogów, podczas których pojazdy BusAtena wjeżdżają do miejscowości Jaczów i Smardzów. Jest to łącznie pięć kursów w dni nauki szkolnej (rozkład: w zakładce ROZKŁADY).

UWAGA: ważne dla osób dojeżdżających w Głogowie na Osiedle Kopernik, Stare Miasto i Piastów Śląskich. Kursem o godz. 7.20 z Jerzmanowej można dojechać np. do przystanku przy sklepie "Piotr i Paweł" na ul. Galileusza (na godz. 7.39), do przystanku przy ul. Wały Bolesława Krzywoustego na Starym Mieście (na godz. 7.45), lub do przystanku przy ul. Wita Stwosza na Osiedlu Piastów Śląskich w pobliżu Szkoły Hutniczej (na godz. 7.48). 
Z dojazdu tego mogą też skorzystać osoby dojeżdżające z Lubina kursem 6.45 i z Polkowic o godz. 7.05, a także z miejscowości Kaźmierzów, Nowe Osiedle i Bądzów. Osoby te, posiadające już bilet do Głogowa mogą bez dodatkowej opłaty przesiąść się w Jerzmanowej i dojechać do przystanków, z których mają bliżej do szkół i zakładów pracy na Osiedlach: Kopernik, Stare Miasto i Piastów Śląskich.
Posiadacze biletów miesięcznych w ramach jednego biletu mogą korzystać zarówno z przejazdów kursami z rozkładu na trasie Głogów - Lubin - Głogów oraz na trasie Głogów - Jerzmanowa - Głogów przez Jaczów i Smardzów. 
Mam nadzieję, że jest to udogodnienie dla osób dojeżdżających często do Głogowa pojazdami BusAtena.
Bożena Cieślak.